Relax za Rozumné ceny  RELAX MARTIN  solárium, omladenie kolagénom, lymfodrenáž, vibračná podložka, masáže, kavitácia 

KONTAKTY

RELAX MARTIN
Priekopa Attack, OC Tulip, Beauty POINT Martin
tel: Petra Ptáková Revayová - konateľ: 0915 639 969
napíšte nám
TEŠÍME SA NA VÁS!

AKCIE !!!

arr3LIPOSUKCIA BEZ SKALPELANajnižšie ceny v Martine a okolí!!! Pri zakúpení vstupu na liposukciu bez skalpela zaplatíte za... arr3Ako jediný v Martine a okolí ponúkame celotelový kolagén bez UV žiarenia!  Účinky kolagénu: - vysoko účinný proti celulitíde - vyhladenie drobných vrások - spomalenie...

ANKETA

Ako ste spokojní s našimi službami?

Som nadmieru spokojný/á Som nadmieru spokojný/á 43% Veľmi som spokojný/á Veľmi som spokojný/á 32% Som spokojný/á Som spokojný/á 16% Nie som moc spokojný Nie som moc spokojný 9%

» Vedeli ste že.....
Zdravým spánkom k štíhlej línii

Viete, že pri chudnutí je najdôležitejší dostatok spánku a pravidelný režim? V opačnom prípade totiž priberáte, hoci sa nejako výrazne neprejedáte. Nedostatok spánku spôsobuje disharmóniu v hormonálnom systéme, takže napr. mozgu chýbajú látky, ktoré navodzujú sýtosť.

>

Naopa k, dostatok spánku je základom toho, že hormóny budú v noci aktívne a vďaka tomu začnú pomaly miznúť i tukové vankúšiky. Dobrý spánok je teda veľmi dôležitý pri kontrole telesnej hmotnosti, preto, keď nespíme aspoň 7 – 8 hodín denne, máme stále chuť niečo jesť.

Spánok je teda najdlhšia fáza spaľovania tukov. Jeden z mýtov o spánku tvrdí, že kto veľa spí, ten priberá. Opak je však pravdou, lebo z prebytočných kilogramov sa možno vyspať. S krátkym spánkom kráča ruka v ruke obezita.

Využitie biorytmu

V noci, podobne ako pri kvalitnom pohybe, náš organizmus viac využíva tuk z tukových zásob, kým počas dňa potrebuje ľahko stráviteľné sacharidy. Tento rytmus je daný striedaním svetla a tmy, ročných období a kolísaním teploty. Vnútorné individuálne biorytmy riadia čas bdenia, schopnosť podávať určitý výkon, duševný stav, látkovú výmenu, procesy rozmnožovania a regenerácie, ktoré sa stále obnovujú.

Ľudský organizmus je prispôsobený na to, aby pri svetle podával výkon a potme spal, pričom sa regeneruje jeho biosystém. Procesy v organizme riadia hormóny. Najdôležitejším hormónom je melatonín, ktorý v noci náš metabolizmus prepne na režim regenerácie a opráv. Vtedy sa k slovu dostáva rastový hormón, ktorý tento proces naštartuje. A rastové hormóny pomáhajú chudnúť.

Od narodenia až po dospelosť je ich prvoradou úlohou rast a dospievanie. Keď ukončia proces rastu, zamerajú sa na obnovu buniek a tkanív a pôsobia predovšetkým počas nočného spánku. Svoju úlohu sú však schopné plniť len vtedy, keď je spánok dostatočne dlhý a kvalitný.

Rastový hormón plní opačnú úlohu ako inzulín, ktorý do buniek ukladá živiny a v prípade prebytočných tukov v krvi tvorí tukové zásoby. Keď teda chceme počas spánku tieto zásoby spaľovať, musíme znížiť tvorbu inzulínu, vyprovokovať vylúčenie čo najväčšieho množstva rastového hormónu a vytvoriť mu tak podmienky pre použitie zásob tukov na regeneráciu organizmu.


Čo treba urobiť

Večerať by sme mali medzi 17. až 19. hodinou a jedlo by malo obsahovať väčšinou bielkoviny a zeleninu, ktoré vyburcujú k činnosti väčšie množstvo rastových hormónov. Počas maškrtenia pri televízii sa totiž odbúravanie tukov oddiali, resp. úplne zastaví.

Samozrejme, že pri chudnutí je veľmi dôležitý prirodzený pohyb počas celého dňa. Večer pohybom spaľujeme energiu, ale podporujeme i vylučovanie rastového hormónu, ktorý nastupuje asi pol hodiny po zaspaní a získava energiu pre regeneráciu organizmu priamo z tukových zásob.

Napríklad, ženy, ktoré spia 5 – 6 hodín denne, vážia priemerne o 0,7 kilogramu viac ako tie, ktoré strávia v spánku 7 a viac hodín. To znamená, žeženy s kratším spánkom majú o 15 percent väčšie riziko obezity. Majú teda narušený prirodzený telesný biorytmus,a tak dochádza k pomalšiemu spaľovaniu kalórií.

Aj čerstvé mamičky, ktoré majú problém dostať sa do pôvodnej formy, by si mali dávať pozor na dĺžku spánku.

Veľmi krátky je nezávislým rizikovým faktorom na udržanie zvýšenej telesnej hmotnosti po pôrode. Matky, ktoré šesť mesiacov po pôrode spia menej ako päť hodín, majú až o trikrát menšie šance vrátiť sa k pôvodnej hmotnosti pred otehotnením.

A ešte trochu všeobecnej štatistiky. Ak spíte iba 2 – 4 hodiny denne, vystavujete sa až 73 % riziku nadváhy, pri 5 hodinách znižujete riziko na 50 %, pri 6 hodinách a viac je riziko nadváhy len 23 % a tí, čo spia viac ako 10 hodín denne, znižujú riziko obezity až na 11 percent. Dosť povzbudivé na to, aby ste si dopriali výdatný spánok a prispeli k redukcii nežiaducej nadváhy.

 

Iné dôsledky a výsledky

 

Ak spíte len o hodinu menej, vaše schopnosti sa výrazne znížia. Nedostatok spánku má za následok najmä zníženie výkonnosti, koncentrácie, reakčného času a schopnosti pamätať si novo získané informácie. Znamená to, že ste omnoho menej výkonní v škole alebo v práci, ťažšie plníte svoje úlohy.

Vážnejším dôsledkom je však zhoršenie fungovanie pamäte, nevoľnosti, závrate, poruchy správania, zmeny nálad, prudký nárast rizika vzniku rôznych ochorení a možnosť úrazov či poranení. Na druhej strane máte v spánku starostlivého opatrovníka. Počas spánku rastú a regenerujú sa tkanivá, zmierňuje stres, znižuje riziko vzniku depresie, lieči poranenia a zápaly.

Skrátka, počas zdravého a výdatného spánku mozog oddychuje, telo sa regeneruje, a pri tej príležitosti sa nenápadne prepracúvame aj k štíhlej línii.

YTg5MG