KONTAKTY

RELAX MARTIN
Priekopa Attack, OC Tulip, Beauty POINT Martin
tel: Petra Ptáková Revayová - konateľ: 0915 639 969
napíšte nám
TEŠÍME SA NA VÁS!

AKCIE !!!

arr3LIPOSUKCIA BEZ SKALPELANajnižšie ceny v Martine a okolí!!! Pri zakúpení vstupu na liposukciu bez skalpela zaplatíte za... arr3Ako jediný v Martine a okolí ponúkame celotelový kolagén bez UV žiarenia!  Účinky kolagénu: - vysoko účinný proti celulitíde - vyhladenie drobných vrások - spomalenie...

ANKETA

Ako ste spokojní s našimi službami?

Som nadmieru spokojný/á Som nadmieru spokojný/á 45% Veľmi som spokojný/á Veľmi som spokojný/á 34% Som spokojný/á Som spokojný/á 14% Nie som moc spokojný Nie som moc spokojný 6%

» Opaľovanie v soláriu?

Slnečné žiarenie má pozitívny dopad na ľudský organizmus, pretože je zdrojom tepla a svetla, umožňuje premenu neaktívnej formy vitamínu D na aktívnu, na čo stačí pobyt na slnku asi hodinu za týždeň.

Návšteva solária nájde opodstatnenie v každom ročnom období, napr. na jar pomáha žiarenie pokožke pripraviť sa na letnú porciu slnka. Okrem toho pri umelom ožarovaní v soláriu prebiehajú rovnaké procesy ako pri prírodnom slnení.

Opaľovanie v soláriu...

... má veľa výhod po celý rok, len to netreba preháňať. Pôsobí proti jarnej únave, vytvára vlastnú kožnú ochranu proti žiareniu a pripravuje kožu na letnú dovolenku pri mori, ale aj na horách. Ak je leto chladnejšie, tak solárium supluje slnečné lúče. Na jeseň nám zasa predlžuje leto, prepožičiava zdravý a zrekreovaný vzhľad a dodáva zdravie na zimu. Počas zimných mesiacov, keď je menej denného svetla nás dopuje nádejou, lepšou náladou a podporuje zdravie. Opálenie v soláriu nie je nič iné ako vlastná ochrana pleti proti slnečnému žiareniu.

Pôsobením žiarenia UV-B sa aktivujú zvláštne bunky pokožky melanocyty k intenzívnejšiemu vytváraniu melanínu – nepriamej pigmentácie. Pred opaľovaním netreba zabúdať na určenie fototypu pokožky a vychádzať z neho pri určení doby opaľovacej kúry. Prihliadajte tiež na svoj zdravotný stav. Soláriu by sa mali vyhnúť ľudia s veľmi bledou pokožkou, ale aj tí, čo užívajú antibiotiká, antireumatiká, antidepresíva, lieky proti infekciám močových ciest, stresu atď., ľudia trpiaci alergiami na slnko, s čerstvými jazvami a po laserovom ošetrení, používajúci umelé sladidlá, tehotné ženy a deti mladšie ako 15 rokov. Pred opaľovaním však nepoužívajte make up, kozmetiku a parfumy.Odporúčajú sa používať krémy na i po opaľovaní s tým rozdielom, že tu nie sú nutné krémy s ochrannými faktormi. Na druhej strane tieto krémy zintenzívňujú opaľovanie a upokojujú pokožku. Používajte ale len opaľovacie prípravky určené na opaľovanie v soláriu.

Po ňom sa aspoň dve hodiny nesprchujte, aby nedošlo k prerušeniu procesu pigmentácie. Medzi jednotlivými opaľovanie treba dodržiavať odstup minimálne 48 hodín. Po opaľovacej solárnej kúre, t.j. dvanásť opaľovaní, sa odporúča mesačná prestávka. Počet opaľovaní v soláriu nesmie prekročiť 50 za rok. Solárium poskytuje skvelé výsledky pri liečbe tzv. sezónnych depresií, kedy nahrádza nedostatok slnečného svetla a po dlhej zime výrazne osvieži organizmus. Striedme opaľovanie zvyšuje účinok viacerých rehabilitačných procedúr. Tiež sa odporúča v terapii kožných chorôb pravidelné kúry , najmä proti akné, ekzémom, lupienke a plesňovým ochoreniach, spojených s depigmentáciou, teda bielymi škvrnami na pokožke. Solárne opaľovanie prináša úľavu aj pri reumatických chorobách kĺbov a chorôb z prechladnutia.

Zdroj energie

Slnko vyžaruje energiu vo forme radiácie rôznej intenzity, ktorá je v lete vyššia ako v zime. Intenzita UV žiarenia sa počas dňa mení – od šiestej hodiny ráno rastie a na poludnie sa jeho sila rovná približne faktoru 150. Preto je najlepšie vyhnúť sa intenzívnemu poludňajšiemu slnku medzi 11. až 15. hodinou a nadmernému slneniu. Priamemu slnečnému žiareniu vôbec nevystavujte bábätká a malé deti. Chráňte ich oblečením a nechránené miesta dôkladne natrite detským opaľovacím prípravkom.

Naša pokožka pri nadmernom vystavení UV žiareniu nielen hnedne, ale aj hrubne.Pekne opálení pôsobí krásne a zdravo, ale jej hrubnutie by sme radšej nevideli, najmä ak sa neskôr začne ukladať vo vyšších vrstvách do hnedých fľakov. Po dlhodobom opaľovaní na slnku sa pridávajú aj pigmentové škvrny, vrásky i predčasné starnutie kože. Zväčšovanie ozónovej diery dáva zelenú prenikaniu väčšej dávky slnečného žiarenia i škodlivej ultrafialovej zložky UV, B zložka UV žiarenia spôsobuje zápal a následné hnednutie kože. Zložka A zapríčiňuje priamo hnednutie, bez výrazného zápalu, no preniká hlboko a vyvoláva vrásky a neskôr aj rakovinu kože.

Slnko potrebujeme, ale na premenu vitamínu D v pokožke stačí denne 15 minút pobytu v „slnečnom kúpeli“.

Ako sa teda opaľovať a nespáliť? Najskôr si treba uvedomiť, že každý človek má iný typ pokožky - hrubšiu, tenšiu a s rozdielnou pigmentáciou. Podľa toho rozoznávame aj fototypy pokožky. Najcitlivejším typom sú ryšaví a pehaví ľudia s bledou pokožkou, ktorí sa bez ochrany vždy spália. Podľa fototypu si treba vybrať aj vhodný krém s UVA a UVB filtrom. Opaľovanie však vždy začínajte s vysokých ochranným faktorom, aby ste sa vyhli nepríjemným spáleninám a ideálne je natrieť sa pol hodiny pred samotným slnením.

Nie v dvojkombinácii

Solárium môžete využívať aj v lete, ale veľmi rozumne. Dermatológovia však varujú, že kombinovanie solária so slnečným žiarením je hazardom s vlastným zdravím. Neopaľujte sa preto v ten istý deň v soláriu i na slnku, aby nedošlo k prekročeniu bezpečnej dennej dávky UV žiarenia, a tým k poškodeniu vašej pokožky. 
Opálená je krásna len vtedy, ak je aj zdravá.

ZjBiNz