Relax za Rozumné ceny  RELAX MARTIN  solárium, omladenie kolagénom, lymfodrenáž, vibračná podložka, masáže, kavitácia 

KONTAKTY

RELAX MARTIN
Priekopa Attack, OC Tulip, Beauty POINT Martin
tel: Petra Ptáková Revayová - konateľ: 0915 639 969
napíšte nám
TEŠÍME SA NA VÁS!

AKCIE !!!

arr3LIPOSUKCIA BEZ SKALPELANajnižšie ceny v Martine a okolí!!! Pri zakúpení vstupu na liposukciu bez skalpela zaplatíte za... arr3Ako jediný v Martine a okolí ponúkame celotelový kolagén bez UV žiarenia!  Účinky kolagénu: - vysoko účinný proti celulitíde - vyhladenie drobných vrások - spomalenie...

ANKETA

Ako ste spokojní s našimi službami?

Som nadmieru spokojný/á Som nadmieru spokojný/á 43% Veľmi som spokojný/á Veľmi som spokojný/á 33% Som spokojný/á Som spokojný/á 15% Nie som moc spokojný Nie som moc spokojný 9%

» Prírodná kozmetika

Závan prírody v bio kozmetike!

Áno, všetky dobre vieme, že aj kozmetika môže byť vyrobená na prírodnej báze, ktorá je najviac vhodná pre mamičky s rastúcim bruškom. Dnes si teda o nej povieme viac...

V čom sa ukrýva jej tajomstvo?

V centre záujmu prírodnej kozmetiky nie je rýchle vyriešenie konkrétneho kozmetického problému, ale snaha dopomôcť pokožke k jej samoregenerácii. Trvá to síce dlhšie, ale výsledok je trvácnejší. Prírodné produkty sú menej agresívne a jemnejšie ako klasické!

Príroda v tube na krém

Prírodné účinné látky v prírodnej kozmetike ako vitamíny, flavonoidy, trieslovina a nenasýtené mastné kyseliny chránia našu pokožku pred voľnými radikálmi, upokojujú podráždené partie, oživujú delenie buniek a tvorbu kolagénu.

Pozor na falošné prírodné produkty!

Zdalo by sa, že dnes už nie je najmenší problém zaobstarať si celé skrášľujúce sady patriace do kategórie prírodnej kozmetiky. Háčik je v tom, že nie vždy viete, čo kupujete. Nenechajte sa zlákať obalom alebo vysokými cenami! Len list ingrediencií na zadnej strane výrobku vám napovie, nakoľko prírodný ten-ktorý produkt je.

Keď prísne kritériá nie sú splnené, výrobcovia to maskujú rastlinkami na obaloch, prírodnými farbami a podobnými trikmi. To všetko s cieľom presvedčiť vás, že krém na ruky, ktorý ste si kúpili, je bez zbytočnej chémie. Ale že extrakt z jojoby tvorí v kréme sotva desatinu percenta, už vedieť nemusíte.

Zloženie prírodnej kozmetiky

Vo všeobecnosti majú všetky prípravky spoločné črty – ich základ tvoria prírodné oleje, tuky, vosky a rastlinné výťažky dopĺňané podľa určenia alebo druhu o mlieko, med, morskú soľ či niektoré iné prírodné minerálne soli. Minerálne oleje, tuky a vosky nebiotického pôvodu sa používajú iba v nevyhnutných prípadoch a v malých koncentráciách. Tolerujú sa tiež látky získavané cestou biotechnológií a niektorých jednoduchých chemických postupov.

Na dosiahnutie predĺženia životnosti sa používajú konzervačné látky spravidla prírodného pôvodu (napr. rastlinné silice, citrónová šťava, prírodný vitamín E a pod). Životnosť tejto skupiny prípravkov je 12 – 24 mesiacov. Niektorí výrobcovia v súčasnosti dosahujú vďaka dlhoročným skúsenostiam životnosť až 36 mesiacov, pri prípravkoch bez olejov i viac.

Chemické prímesi, pokusy na zvieratách či suroviny z mŕtvych zvierat sú tabu.

Bio kozmetika

Bio kozmetika je označenie pre skupinu prípravkov zostavených výlučne zo zložiek získaných z rastlín, ktoré neprišli vôbec, alebo len obmedzene, do styku so syntetickými látkami a počas výrobného postupu neboli pozmenené pomocou syntetických látok.

Jej výhody a nevýhody

Ekologicky priateľská kozmetika je vyrábaná na báze prírodných surovín, využíva menej umelých chemických prísad, je teda pre našu pokožku lepšia a zdravotne bezpečná. Je vhodná pre ženy s normálnou i citlivou pleťou, ale aj pre tie s alergiou.

Negatívom je nákladnejší výrobný proces a s tým spojená vyššia cena výrobku. Nahradiť syntetické konzervačné, emulgačné či aromatické prísady je časovo i finančné náročné a navyše, ani prírodné látky nie sú nevyhnutne zárukou, že nepodráždia práve vašu pokožku.

Tajomstvo pravej prírodnej kozmetiky totiž nie je len v použitých surovinách, ale aj v spôsobe ich spracovania!

Kontrola

Kritéria Európskej únie na bio-výrobky sú veľmi prísne! Musia obsahovať viac ako 70% prírodného materiálu (silice či bylinné výťažky). Používať doplňujúce označenie v názve kozmetického prostriedku slovom „prírodný” možno len vtedy, ak sú látky výrobku získané z materiálov rastlinného, živočíšneho alebo minerálneho pôvodu.

Na záver…

Ak chcete mať istotu, že neplatíte len za marketing, ale aj za dobrý produkt, dôverovať môžete nálepke BIO. Najčastejšie sa s ňou stretneme v lekárňach, ale postupne sa udomácňuje už aj v niektorých vybraných drogériách. My Vám prírodnú kozmetiku s extraktami Aloe Vera ponúkame priamo u nás na prevádzkach. Informujte sa u nášho personálu alebo nám napíšte.

Aký je váš názor, dámy? Čo si myslíte o ekologickom trende v kozmetike? Dôverujete bio prírodným produktom alebo sú to pre vás iba zbytočne vyhodené peniaze a stačí vám klasická, bežná kozmetika? Podeľte sa s nami o Vaše názory v diskusii k téme!

ZWJlZGJ