Relax za Rozumné ceny  RELAX MARTIN  solárium, omladenie kolagénom, lymfodrenáž, vibračná podložka, masáže, kavitácia 

KONTAKTY

RELAX MARTIN
Priekopa Attack, OC Tulip, Beauty POINT Martin
tel: Petra Ptáková Revayová - konateľ: 0915 639 969
napíšte nám
TEŠÍME SA NA VÁS!

AKCIE !!!

arr3LIPOSUKCIA BEZ SKALPELANajnižšie ceny v Martine a okolí!!! Pri zakúpení vstupu na liposukciu bez skalpela zaplatíte za... arr3Ako jediný v Martine a okolí ponúkame celotelový kolagén bez UV žiarenia!  Účinky kolagénu: - vysoko účinný proti celulitíde - vyhladenie drobných vrások - spomalenie...

ANKETA

Ako ste spokojní s našimi službami?

Som nadmieru spokojný/á Som nadmieru spokojný/á 43% Veľmi som spokojný/á Veľmi som spokojný/á 32% Som spokojný/á Som spokojný/á 16% Nie som moc spokojný Nie som moc spokojný 9%

» Celulitída

Celulitída – chyba krásy

Pokožka akopomarančová kôra, teda celulitída, je priamym dôsledkom nesprávnej látkovej výmeny, pri ktorej dochádza k nadmernému ukladaniu tuku v podkožnom svalovom tkanive a k zníženiu jeho pružnosti.

 

Oproti mužom sú ženy vo veľkej nevýhode, pretože majú dvojnásobok tukových buniek.

 

Celulitída postihuje ženy všetkých vekových kategórií a nielen trpiacich nadváhou, ale aj mladé a štíhle.

 

Odkiaľ sa „celulka“ berie

Dochádza k nej v dôsledku dedičnosti, genetických predpokladov zníženej zdatnosti lymfatického a žilového systému a podmieňuje ju tiež nedostatočný pohyb, spojený so sedavým zamestnaním, nosením vysokých podpätkov či dlhým státím. Pomarančovej kôre pristane aj tehotenstvo, nadváha a kolísanie hmotnosti, zlý pitný režim, užívanie antikoncepcie, stres, nevyrovnaná strava, nikotín, zhoršujúce sa životné prostredie a všetko čo v tele ženy zadržiava vodu. Objavuje sa už u dievčat v puberte, po tehotenstve a potom v období klimaktéria. Pred menštruáciou sa už existujúca celulitída stáva nápadnejšou kvôli zadržiavaniu vody v tele. Hoci bezprostredne neohrozuje fyzické zdravie, má moc negatívne sa odraziť na ženskej psychike. Prejavuje sa predovšetkým nespokojnosťou až odporom k vlastnému telu a ovplyvňuje duševnú pohodu.

Vplyv tehotenstva

Žena počas tehotenstva vyprodukuje toľko estrogénu, čo „normálna“ žena za 150 rokov. Môže sa je síce zlepšiť pleť, al

e celulitída sa zhoršuje po každom tehotenstve. Tehotným ženám sa nevyhýba najmä na bokoch, zadku a stehnách. Okrem pohybu a zdravej životosprávy môžu jej tvorbu do určitej miery zmierniť aj používaním masážnych prípravkov, ak náhodou netrpia nejakou kožnou alergiou.

 

 

Počas aplikovania masážnych krémov je však nevyhnutne dôležité pitie väčšieho množstva tekutín, aby sa z tela zároveň vyplavovali škodlivé látky. Treba tiež rátať s tým, že podobné kozmetické prípravky nezaberú, čo môže mať na svedomí najmä meniaca sa hladina hormónov. Po tehotenstve je dojčenie najprirodzenejším spôsobom ako bojovať a tak trochu zvíťaziť nad celulitídou. Niektorí odborníci tvrdia, že na dosiahnutie viditeľných výsledkov by bolo potrebné dojčiť nie pol roka, rok, ale najlepšie dva roky.

Aké zbrane použiť

Hoci sa celulitídy nevieme zbaviť úplne, môžeme aspoň zabrániť jej zhoršovaniu. V prvom rade treba zredukovať vrstvu podkožného tuku na postihnutých miestach zmenou životného štýlu, teda správnou výživou, pitným režimom a dostatkom pohybu. Pohyb pomôže rozprúdiť lymfatický systém. Preto sa okrem cvičenia odporúča rekreačný beh, rýchla dlhodobejšia chôdza, bicyklovanie, plávanie, aerobik i tanec.

Niektoré pohybové aktivity ale môžu pomarančovú kôru zhoršiť, napr. tenis či squash, pri ktorých sa často prudko brzdí alebo dochádza k náhlym zmenám smeru, ale aj pri takých športoch, ako volejbal, kde sa nevyhnete tvrdým doskokom. Uškodiť môžu tiež vysoké statické záťaže v posilňovniach. Ak si nájdete čas na cvičenie, tak ho treba vykonávať pravidelne, najmenej trikrát do týždňa. Cvičebný program by mal tvoriť cielenú i doplnkovú pohybovú aktivitu. Cielene cvičte sériu cvikov zameraných na postihnuté miesta a doplňte ich plávaním, bicyklovaním a behom. Po cvičení príde vhod výdatná sprcha, striedaním teplej a studenej vody s masírovaním smerom od nôh ku srdcu, napr. 60 – 80 sekúnd teplou a 20 sekúnd studenou vodou.

 

Pri odstraňovaní celulitídy je dôležité i správne zloženie stravy a dostatočný prísun tekutín – 2,5 až 3 litre denne.Vhodná je čistá voda, minerálky s minimálnym obsahom sodíka a bilinné čaje. Ak hovoríme o minimálnom príjme tukov a cukrov, to ešte neznamená, že pri obmedzovaní tuku nebudete jesť len mastné jedlá a používať prírodné tuky, treba obmedziť aj príjem mäsových výrobkov, údenín, paštét a pod. Pri mliečnych výrobkoch si všímať obsah tuku a dať prednosť nízkokalorickým.

 

 

Okrem toho sa tuk a cukor nachádzajú aj v múčnych výrobkoch, pečive, sušienkach, zákuskoch, ale aj v bonbónoch a čokoláde. V pravidelnej konzumácii potravy by teda mala mať dominantné postavenie rastlinná potrava. Zeleninu treba konzumovať v surovom stave a z ovocia radšej uprednostnite to s nízkym obsahom energie a cukru – kivi, grep, jahody a pod. No a napokon, nezabúdajte, že celulitída je chronický stav, a preto si vyžaduje pozornosť, pravidelnosť, permanentnú starostlivosť a najmä komplexnú terapiu.

ZTNkZW